Tävlingskommittén

 

Tävlingskommittén hoppas även denna säsong kunna erbjuda ett antal tävlingar som passar flertalet av våra medlemmar och gäster. I stort sett blir det ett liknande program som åren innan.

Golfvecka v29, 17-23 juli.

Vi kommer att fortsätta uppmuntra er till att delta i våra matchtävlingar.

Till er som tycker att tävlingarna är för få, tipsar vi om att söka  utbytestävlingar på våra övriga Upplandsklubbar. Ingen greenfee tas ut vid tävling på dessa.

Tävlingsutbyte Uppland

 

 

Tävlingskommittén 2017

Lars Nilsson, ordförande 073-352 77 36 golf_lassen@hotmail.com
Per-Eric Balfe 08-592 527 07 balfe@bredband.net
Peter Bambury +436603880592 bamburypeter@gmail.com
Leif Björling 070-788 55 34 leif.bjorling2@comhem.se
Ragnar Gedeborg 08-591 121 45 r.gedeborg@telia.com
Robert Jonsson 08-592 527 62 robert@sigtuna.st
Sven Seeman 072-565 98 45 sven@seeman.se
Lars Siljedahl 08-591 240 46 l.siljedahl@gmail.com
Gösta Stellmar    
070-147 18 14 gsstellmar145@gmail.com
 Anders Söderman 08-592 553 14 anders.soderman@telia.com